Neděle, 2 dubna, 2023
aktuálně

Od návrhárov aj zo zahraničia: Najlepšie náušnice do všetkých častí ucha

spot_img

Náušnice lebky, Janja Prokić, 3600 KčNáušnice s briliantmi Amazing Heaven, ALOve, 7640 KčNebojte sa svoje uši vyzdobiť hneď niekoľkými náušnicamiNáušnice Tour Noir, L’Antidote, 9504 KčNáušnice Memento Mori, Naušnice Wai Rudraksha, Mooyyy.cz, 2200 Kč Náušnice Single Pearl, Karla Olšáková cez Czechdesign.cz, 990 Kč New Archeology Artefakt náušnice, Eliška Lhotská, 1500 Kč Rose, 40 €Pozlátené náušnice s bleskom, Vivantis.sk, 19,90 €Náušnice Survival, Regal Rose, 19,90 €Náušnice s briliantmi Amazing Heaven, ALOve, 399 € Náušnice s briliantmi Amazing Night, ALOve,2 27JEWELRY, 15000 KčZlaté náušnice s perlami a diamantmi, JK Jitka Kudláčková šperky, 29680 KčTrojica asymetrických pozlátených náušníc zo striebra s tr pytivými zirkónmi, Vivantis.sk, 69,90 € Náušnice s briliantmi Amazing Night, ALOve, 599,00 €Tiny dot náušnice, 27JEWELRY, 169,00 €Zlaté náušnice s perlami, mandaríny a diamanty, JK Jitka Kudláčková Rose, 722 KčZlaté náušnice s topásami a diamantmi, JK Jitka Kudláčková šperky, 17310 KčBronzové náušnice kôstky s perleťou, Vivantis.sk, 2110 KčClusterHue náušnice, 27JEWELRY, 21500 KčZáté náušnice Rose, 541 KčNáušnice Brique D’Or, L’Antidote, 3240 KčNáušnice Deux, Du Coeur, 39,90€Náušnice Éclipse, L’Antidote, 399,80€Náušnice Deux Noir, L&#39 , Regal Rose, 49 € Náušnice Étoile, L’Antidote, 359 € Náušnice Imperial, Regal Rose, 25 € Náušnice hrozienka veľké, Eva Růžičková, 149 € Náušnice Hydrus Beta, Jenny Halada cez Haladay.sk, rokić, 400€Náušnice Pictograms, Jan Veselý cez Czechdesign.cz, 22,90€Náušnice lebky, Janja Prokić, 149€Náušnice s briliantmi Amazing Heaven, ALOve, 299€Nebojte sa svoje uši vyzdobiť hneď niekoľkých Náušnice

Ucho ako doplnok. Znie to možno zvláštne, ale dnes ide už o bežnú prax a trend, ktorému je veľmi jednoduché podľahnúť. Piercingy všetkého druhu totiž opäť patria medzi popredné skrášľovacie procedúry. A že môžu vyzerať skutočne dobre, sa môžete presvedčiť hneď teraz.

Na Instagrame snáď nenarazíte na žiadnu vplyvnú nadšenkyňu do módy a beauty sféry, ktorá by v ušiach mala len dve náušnice. To je predsa nuda. Opiercingované ucho od lalôčikov po miesta, o ktorých ste si možno skôr mysleli, že v nich ani žiadna ozdoba nemôže byť, je vstupenkou do vyššej dievčenskej, ktorá zažíva v posledných rokoch veľké obrodenie.

História prepichovania tela alebo čo inšpirovalo piercing VIDEO Youtube

Dôkazom toho môže byť napríklad instagramový účet @studs, ktorý je studnicou nápadov, ako svoje ucho ozdobiť. Pokiaľ ste teda aj vy stále na hrane rozhodovania, či si uši pichnúť, alebo nie, verte, že tu vás rozhodne presvedčí. Do krásneho výsledku síce bude cesta ďaleká, hojenie nových dierok sa totiž nikdy neoplatí uponáhľať, výsledok však bude za niekoľkomesačnú námahu rozhodne stáť.
Až sa vám dierky zahoja, najskôr si budete klásť otázku, ako si ucho ozdobiť. Začať môžete s kombináciou rôznych krúžkov niekoľkých veľkostí aj hrúbky. Postupne k nim môžete pridávať aj drobné kamienky a náušnice s funkami motívmi, ktoré sú v posledných mesiacoch veľkým hitom. Ich mini veľkosť umožňuje ich na lalôčiku vrstviť hneď do niekoľkých úrovní a vytvoriť tak úplne inú piercingovú estetiku, než akú má väčšina z nás zafixovanú (dobrým štartom môže byť nová dierka nad tou, ktorú má väčšina žien už od detstva). Veľkým trendom je ale aj krúžok v oblastiach nazývaných forward helix a daith, umiestnených priamo nad vstupom do vnútornej časti ucha.

Na výbere vhodných náušníc si potom rozhodne dajte tiež záležať. Dierky aj po zahojení môžu byť ešte nejaký čas citlivé, ideálne sa tak vyhnite lacnej bižutérii, ktorá by vám s uchom urobila zbytočnú paseku. Rovnako tak nie je od veci siahnuť po náušniciach so sploštenými koncami (na zahraničných e-shopoch ich hľadajte pod označením flatback studs), ktoré sú hlavne v niektorých častiach ucha oveľa pohodlnejšie na nosenie, pretože uzávery nikde netlačia.
Pre dizajnové kúsky sa potom vydajte pokojne rovno k českým šperkárom. Osobité kúsky nájdete napríklad u super talentovanej Nastassie Aleinikavy, Elišky Lhotskej, Hany Polívkovej či Evy Růžičkovej. A pokiaľ túžite po niečom, čo len tak niekto mať nebude, rozhodne sa vydajte na pražský Nový svet do ateliéru súčasnej českej hype značky Dick Wolf, ktorá si v posledných mesiacoch podmaňuje stále viac ľudí nielen z centra Prahy.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora