Neděle, 2 dubna, 2023
aktuálně

Porovnanie VPN Atlas VPN Free x FrootVPN: Ktorá VPN vyhrala?

spot_img

Aká z týchto VPN je lepšia: Atlas Free VPN, alebo je lepšie dať prednosť HotSpot Shield Free VPN? U oboch VPN sme porovnali parametre, pričom výsledok porovnania je 7,6/10 – 6,2/10.

Rýchlosť sťahovania a nahrávania Atlas VPN Free – HotSpot Shield Free VPN, kto vyhral?

Prenosová rýchlosť je jedným z najdôležitejších parametrov VPN, nevynímajúc AtlasVPN Free a Hotspot Shield Free VPN.

Prvá menovaná v našom teste dosiahla rýchlosť 168 Mb/s, priemerný výsledok druhej VPN bol 32 Mb/s. AtlasVPN Free tak bola o 136 Mb/s rýchlejšie v porovnaní s HotspotShield Free.

Priemerný upload u Atlas Free test nameral 137 Mb/s. Hotspot Shield Free VPN dosiahla rýchlosť 6 Mb/s, je teda o 131 Mb/s pomalší.

Rýchlosť odozvy bola pri prvej VPN 31 ms. Pri druhej HotSpot Shield Free VPN skript nameral priemerných 96 ms. Nižšia rýchlosť odozvy je výhodnejšia, takže Atlas VPN Free je o 65 ms lepšie.

Výsledok Atlas VPN Free vs. Hotspot Shield Free VPN je zatiaľ 8/10 : 3/10.

Podarí sa AtlasVPN Free prehrávať filmy z Netflixu?

Dostatočná rýchlosť je kľúčová pre odblokovanie zahraničného Netflixu, Atlas Free túto schopnosť nemá. Väčšinou stačí spustiť VPN a vybrať niektorú z krajín, HotspotShield Free Netflix odomknúť nevie.

Pokiaľ budete mať VPN, môžete odblokovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté. Hotspot Shield Free VPN takú funkciu ponúka. Druhá z porovnávaných VPNek funkciu odblokovania videí na YouTube obsahuje.

Medzi ďalšie dôležité funkcie VPN patrí ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a Tor. Taká AtlasVPN Free zahŕňa ochranu pred odhalením DNS a HotSpot Shield Free VPN pre príklad ponúka funkciu whitelist.

V hodnotení funkcií je celkové skóre 6/10 verzus 7/10.

Prekoná konkurenciu Atlas Free v počte krajín a serverov?

Málo serverov v kombinácii s vysokým počtom užívateľov sa môže podpísať v nízkej rýchlosti VPN, Atlas Free VPN má pod krídlami 3 serverov. V aplikácii HotSpot Shield Free VPN sme našli 150 serverov. Prvá z dvojice tak udáva o 147 menej .

Podobným parametrom je počet krajín, ktorý u HotspotShield Free v čase písania článku bol 31. Druhá porovnávaná VPN ponúka 2, čiže o 1 viac. V tomto meraní síl teda víťazí.

Dôležitým ukazovateľom je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých AtlasVPN Free zvláda neobmedzene. Hotspot Shield Free VPN súčasne pripojí 1 zariadenia. Parametre ďalších služieb nájdete v článku najlacnejšie VPN.

Aké platformy podporuje Atlas Free VPN a ktoré zvláda Hotspot Shield Free VPN?

Podporované zariadenia sú asi najdôležitejším parametrom VPN, Atlas VPN Free podporuje operačný systém Android a zvláda zariadenie s operačným systémom iOS. HotspotShield Free systém iOS ochráni, systém Android dokáže kryť.

Zdieľanie informácií o používaní VPN užívateľom s políciou sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť svoje sídlo. Atlas Free VPN formálne vznikla v USA. Sídlo firmy prevádzkujúcej druhú VPN jetiež v USA.

Program Atlas VPN Free nebola lokalizovaná v slovenčine, HotSpot Shield Free VPN slovensky tiež lokalizovaná nie je.

Pri známkovaní podporovaných platforiem dosiahla Atlas Free VPN známky 6/10, HotspotShield Free získala hodnotenie 9/10.

Porovnanie ceny Atlas Free VPN vs. Hotspot Shield Free VPN

HotspotShield Free si možno zaobstarať už od 3,34 € mesačne, druhú VPN si možno predplatiť za darmo. Známka oboch VPN za pomer ceny a funkcií je 10/10 pre prvú a 4/10 pre druhú porovnávanú VPN.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora