Neděle, 2 dubna, 2023
aktuálně

Kvalitná bižutéria vás bude skvele reprezentovať pri každej príležitosti

spot_img

Nie je vôbec zlé mať plnú šperkovnicu krásnych a drahých šperkov. Ale len málo žien je natoľko hnuteľných, aby si mohli dovoliť kúpiť veľa typov šperkov, ktoré sa budú líšiť napr. vo farbách usadených kameňov, v štýloch, vo veľkostiach, v honosnosti zdobenia… Riešením je ale nákupu kvalitnej bižutérie. Vďaka nej si môžete dovoliť kúpiť si pokojne ku každým šatám nový šperk bez toho, aby si niekto všimol, že ide „iba“ o bižutériu.

Keď je bižutéria kvalitná, vydrží

Už dávno neplatí, že je bižutéria porovnateľná so šperkami z púte. Môžete si kúpiť bižutériu od svetoznámych značiek, ktorá vám vydrží slúžiť aj roky, pokiaľ sa o ňu budete správne starať. A čo to znamená? Tak ako u iných šperkov, je nutné s ňou zaobchádzať opatrne, zaistiť, aby neprichádzala do kontaktu s kozmetikou, napríklad parfém s alkoholom by ju mohol nenávratne zničiť. Tiež aby nebola vystavená vlhku, priamemu dlhému slnečnému svitu a UV žiareniu. Do vane alebo bazéna ju určite neberte, rovnako ako s ňou neuľahajte do postele alebo sa s ňou neodličujte a nevyzliekajte napr. svetre cez hlavu.

Čistíme šperky

Ak ide o čistenie šperkov, u bižutérie stačí utrieť ju vlhkou handričkou a vyvarovať sa používaniu akýchkoľvek „babských rád“ typu zubnej pasty, kypriaceho prášku do pečiva, prevareniu šperku vo vode s alobalom alebo čisteniu kefkou na zuby.

Pravé šperky by sme mali nechať raz za rok vyčistiť odborne v zlatníctve. Doma potom im môžeme venovať starostlivosti jemnou handričkou namočenou vo vode. K dostaniu sú aj špeciálne čistiace sady určené na čistenie predmetov z rôznych kovov.

Investovať do kvalitnej bižutérie sa určite oplatí. Taký honosný náhrdelník si určite nasadíte opakovane, či už pôjdete na ples, svadbu, významnú večeru alebo napríklad promócie svojho dieťaťa. Nebojte sa byť originálni a siahnite aj po tvarovo či farebne netradičných kúskoch. Budete neprehliadnuteľní.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora