Neděle, 4 června, 2023
aktuálně

Friedrich Nietzsche a jeho poňatie sveta

spot_img

Filozofia Friedricha Nietzscheho sa opierala o niekoľko kľúčových myšlienok a vychádzala z filozofických a estetických smerov a postupne ju tříbil na základe vplyvov predchádzajúcich i súčasných filozofov a umelcov.

Nietzscheho filozofia možno tematicky rozčleniť do troch období – ranného, ​​vrcholného a neskoršieho, vo všetkých však spracovával a rozvíjal rovnaké témy a nazeral ich z rôznych rovín.

V celom diele tohto nemeckého filozofa sa objavujú dve hlavné myšlienky, a to myšlienka nadčloveka, ako cieľa, ktorý má každý dosiahnuť neustálym zdokonaľovaním, a potom myšlienka večného návratu, hovoriaca o tom, že sa všetko neustále opakuje.

Friedrich Nietzsche je považovaný za jedného z najkontroverznejších filozofov vôbec, jeho dielo však poskytuje veľmi nevšedné poňatie sveta kritizujúce osvietenskú filozofiu a odklon od Boha a prinášajúce vlastný náhľad na skutočnosť.

Zaujímajú Vás aj veci medzi nebom a zemou? Potom Vás pozývame na náš blog, kde o týchto veciach píšeme zaujímavé články. Ale aj o iných.

Napríklad móde, šperkoch, drahých kameňoch, prírode, slávnych ľuďoch, zvieratách či o tom čo pre nás majú pripravené hviezdy a mnoho ďalších.

Mrknite sa na naše články, kde sa napríklad dočítate o tajomstve horoskopu či aký je rozdiel medzi tým čo poznáme a tým čínskym, ktorý je iný ako náš štandardný. Alebo Vás nalákame citátmi o láske či živote?

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora