Neděle, 2 dubna, 2023
aktuálně

Recept na chutné kuracie prsia na bylinkovom masle

spot_img

Kuracie prsia patria medzi najobľúbenejšie druhy mäsa. Dôvod je jednoduchý – chutné kuracie prsia je možné pripraviť na množstvo rozličných spôsobov. Môžete ich variť, dusiť, piecť, smažiť, grilovať, obohatiť strukovinami, zeleninou, dokonca aj ovocím. Často sa používajú aj ako ingrediencia na pizzu a obľubujú ich aj deti, ktoré častokrát iný druh mäsa odmietajú. Kuracie mäso je navyše diétne a ľahko stráviteľné, má jemnú chuť a priaznivé nutričné hodnoty, preto je často súčasťou tzv. fit jedál. Máloktoré mäso je takéto všestranné a nenáročné na prípravu.

Benetify kuracieho mäsa

Ako sme už spomenuli, kuracie mäso je ľahko stráviteľné a predovšetkým kuracie prsia bez kože obsahujú málo tuku. Na pozitívne účinky kuracieho mäsa však vplýva aj obsah krmiva samotných kureniec a spôsob ich chovu. Bio kurčatá sa chovajú na priestranných farmách a nepodávajú sa im stimulátory rastu. Ich mäso obsahuje veľa prospešných živočíšnych bielkovín, ale aj aminokyseliny a proteíny. Kuracie prsia majú nielen minimálny obsah tuku, ale aj cholesterolu, preto sú vhodné pre ľudí so srdcovo cievnymi problémami. Kuracie mäso obsahuje veľa vitamínov skupiny B (hlavne však stehná a krídla), ale aj vitamíny A, E, zinok, fosfor, horčík a veľké množstvo minerálov.

Aké koreniny sú vhodné do bylinkového masla

Ak si neviete poradiť, aké koreniny vybrať do chutného domáceho bylinkového masla, môžete použiť aj polotovar. Najprv je potrebné vybrať vhodné živočíšne maslo. Zákazníci často preferujú maslo Rajo, na ktoré sa neraz vzťahujú rôzne akcie a navyše je Rajo kvalitné slovenské maslo. Na stránke Kaufino.com zistíte, kde je na maslo Rajo alebo akékoľvek iné maslo akcia, pričom sú tieto informácie neustále aktualizované. Po kliknutí na ikonu sa vám zobrazí zvolený tovar aj s cenou a názvom obchodu, ktorý ho ponúka a v akom časovom rozmedzí. Aktuálna akcia na produkt maslo vám poradí, kde kúpiť najvýhodnejšie tento obľúbený mliečny tovar.

Medzi koreninami v obľúbenom obchode nájdete poľahky hotový prípravok na bylinkové maslo. Napríklad KOTÁNYI zmes je bez prídavku zvýrazňovačov chuti, bez farbív a konzervačných látok. Bylinky a koreniny však môžete vyberať podľa svojich chutí aj podľa ich liečivých účinkov. Do bylinkového masla môžete pridať petržlen, pažítku, cesnak, chilly, čierne korenie, papriku, ale aj zázvor či dochutiť ho citrónovou šťavou. Hotové bylinkové maslo, pripravené doma, skladujte v chladničke alebo v mrazničke, kde vydrží niekoľko mesiacov. Pri krájaní príliš stuhnutého masla nám dobre poslúži ostrý nôž namočený do horúcej vody.

Recept na kuracie prsia na bylinkovom masle

Príprava receptu na chutné kuracie prsia na domácom masle je veľmi jednoduchá a zvládne ju aj začiatočník. Zistiť, kde predávajú kuracie prsia v akcii je veľmi jednoduché. Na spomínanom zľavovom portáli Kaufino stačí kliknúť na kolonku “Tovar v akcii” a vybrať si z ponuky, o čo máte záujem, či už hľadáte najlacnejšie maslo alebo akciu na kuracie prsia.

Suroviny:

  • 500 g kuracích pŕs
  • 50 g masla
  • koreniny a bylinky na prípravu domáceho bylinkového masla

Postup:

  • Kuracie prsia umyjeme, osušíme, narežeme na rezne a jemne osolíme.
  • Mäso následne opekáme na panvici s rozohriatym olejom do zlatista.
  • Pripravíme si domáce bylinkové maslo: čerstvé maslo izbovej teploty dohladka vymiešame s obľúbenými nasekanými bylinkami a koreninami, poriadne premiešame.
  • Bylinkové maslo natrieme na jednotlivé opečené porcie mäsa, prikryjeme a necháme odležať.
  • Vhodnou prílohou je ryža, ale aj zemiaky na rôzne spôsoby a čerstvý zeleninový šalát.

Náš tip

Ak by si niekto chcel pripraviť aj domáce maslo, ani to nie je až taký problém. Dokonca na to potrebujete len jednu surovinu, a tou je 33 % šľahačková smotana. Treba ju poriadne, 10 -15 minút šľahať, kým nevznikne maslo a cmar. Zmes precedíte, maslo dobre vyžmýkate, sformujete do požadovaného tvaru a uložíte do chladničky. Do hotového masla máte opäť možnosť primiešať soľ, bylinky alebo korenie. Prípadne ho môžete rozpustiť a pripraviť si populárne zdravé Ghee maslo (prepustené maslo).

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora