Neděle, 4 června, 2023
aktuálně

Tie najlepšie chladiace boxy na mieru!

spot_img

Každá prevádzka či sklad majú iné nároky na skladovanie, či už ide o teplotu, hygienické normy alebo veľkosť chladiaceho boxu. Aby chladiarenský box vyhovoval všetkým požiadavkám klienta je potrebné, aby bol vytvorený na mieru. Aké možnosti teda ponúkajú chladiace a mraziace boxy na mieru?

Izolačný materiál

Chladiace boxy tvoria sendvičové panely s izolačnou vrstvou v kovovom opláštení. Izolačnou vrstvou PUR panelov je polyuretánová pena, zatiaľ čo pri PIR paneloch ide o polyizokyanurátovú penu. Okrem výberu medzi PUR panelmi a PIR panelmi je možné ovplyvniť aj hrúbku ich jadra. Tá výrazným spôsobom ovplyvňuje izolačné vlastnosti sendvičových panelov. Štandardne sa hrúbka panelov pohybuje od 40 do 230 mm.

Opláštenie

Prispôsobiť je možné aj kovové opláštenie sendvičových panelov. To môže byť z nehrdzavejúcej ocele alebo hliníka. V niektorých prípadoch je možné siahnuť aj po poplastovaných sendvičových plechoch. Dôraz by mal byť kladený predovšetkým na hygienické štandardy a jednoduché čistenie či údržbu. Pri skladovaní potravín a potravinových výrobkov je rovnako dôležité siahnuť po paneloch so skrytými spojmi, v ktorých sa neusádzajú baktérie.

Vybavenie chladiaceho boxu

Každý chladiaci box je potrebné vybaviť aj kvalitnými chladiarenskými dverami a vybrať chladiarenské zariadenia. Pri dverách je možné siahnuť po otočných alebo posuvných dverách. Zbytočným tepelným prestupom, napríklad pri vykladaní tovaru, zabraňujú aj PVC pásy alebo PVC kyvné dvere.

Veľkoobjemové, kontajnerové či multi boxy

Posledným z kritérií, ktoré je potrebné zohľadniť, je aj veľkosť a kapacita chladiacich a mraziacich boxov. Multi boxy nájdu uplatnenie predovšetkým v supermarketoch alebo menších skladov. Pre potreby distribučných skladov sú vhodným variantom veľkoobjemové chladiace boxy. Výhodou kontajnerových boxov je možnosť ich premiestnenia.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora