Neděle, 2 dubna, 2023
aktuálně

Vlasy vyfúkané ako od kaderníka? Stavte na trend z TikToku!

spot_img

Žehliaca kefa na vlasy, Beurer, 999 Kč, notino.skKulmofén Volume & Curl, Remington, 1299 Kč, notino.czVlny ako od profesionála si pokojne môžete vytvoriť aj doma.Elektrický kefa Glide Hot Brush, ghd, 139 GBP, ghdhair.comLi Styler Dyson Airwrap™ Complete, Dyson, 599 €, dyson.skKulmofén Essential Care, Philips, 39 €, notino.skKulmofén Satin Hair 3, Braun, 39 €, mall.skHorkovzdušná kefa, BaByliss, 12 , BEPER, 24,90 €, notino.skKeľhliaca termo kefa na vlasy My Pro Magic Straight Brush, Bellissima, 69,99 €, notino.skKulmofén Beauty Brush Activ Premium Care, Rowenta, 109 €, notino.skElektrická kefa Rise Volumising Hot Brush, GBP, ghdhair.comHorkovzdušná kulma, BaByliss, 1890 Kč, babyliss.skStyler Dyson Airwrap™ Complete, Dyson, 599 €, dyson.skHorkovzdušná rotačná kulma, BaByliss, 79 € kefa Fenité, ETA, 69,90 €, vivantis.skKulma PRO COLLECTION, Revlon, 59,99 €, datart.skKulma Rosalia, ETA, 39,90 €, datart.skKulma Turbo Style, Valera, 49,99 €, datart.skKeľhliaca kefa na vlasy, Beurer, 39,90 €, notino.skKulmofén Volume & Curl, 49,90 €, notino.skVlny ako od profesionála si pokojne môžete vytvoriť aj doma.Elektrický kefa Glide Hot Brush, ghd, 139 GBP, ghdhair.com

Pokiaľ aspoň trochu sledujete sociálne siete (a najmä TikTok), nemohol vám uniknúť hit posledných týždňov. Vlasy vám počas chvíle premenia na dokonalé lokne aj na perfektne vyžehlenú hrivu. Reč je samozrejme o kulmofénoch: dosť možno jedinom produkte, ktorý vaša hriva práve teraz potrebuje.

K hladkému, dokonale bouncy účesu už nie je potrebné pretrpieť hodinu pred zrkadlom s okrúhlou kefou a fénom v ruke. Rovnako tak nie je nutné sa oháňať vetou, že peknú fúkanú vám urobí len kaderník. Aktuálne vlasové trendy zažívajú novú vlnu obľuby kulmofénov: sušičov, ktoré sa vďaka rôznym nástavcom razom premenia napríklad na kulmu či okrúhlu kefu a počas pár chvíľ vytvoria krásne prirodzené lokne, alebo naopak na kefu plochú, ktorá vám vlasy pre zmenu perfektne vyžehlí.

Ako vytvoriť vlny pomocou žehličky na vlasy?

V obchodoch ich zoženiete hneď pod niekoľkými názvami, čo sa na prvú dobrú môže javiť ako dosť mätúce. Raz sú tieto produkty označené ako kulmofény či termokefy, inokedy ich nájdete pod anglickými pojmami hot brush, hair-dryer brush alebo blow-dryer brush. Dôležité je vedieť, že názov vždy znamená to isté. Nemusíte sa teda desiť, že každý z produktov slúži na iné účely. Zamerajte sa teda skôr na výber vhodných nástavcov.
Ako používať kulmofény? Úplne rovnako, ako keby ste sa išli fénovať klasickým sušičom vlasov. Základom je samozrejme sprej, ktorý vlasy ochráni pred teplom. Zároveň nechajte svoju hrivu aspoň trochu preschnúť. Keď totiž fén pustíte na úplne mokrú hlavu, vystavíte pramene zbytočne veľkému teplotnému šoku. Dajte im teda chvíľu oddych a až potom sa pustite do práce. Dobrou správou rovnako je, že kulmofény sa hodia pre akýkoľvek typ vlasov.

Skúsenosť priamo z redakcie
Kulmofény by som vám neodporúčala, keby som s nimi nemala vlastnú skúsenosť. Pred pár týždňami som si jeden požičala od kamarátky, ktorej účes som nemohla prestať obdivovať. Aj po dvoch dňoch od vyfúkania vyzeral ako zo salónu. A keďže máme podobný typ vlasov – teda veľmi silné, husté a vlnité – povedala som si, že tomu dám šancu.
Manipulácia bola zo začiatku trochu krkolomná, pretože na jej féne boli šípky pre dva smery natočenia vlasov a ja som nevedela, ako zladiť samonatáčanie s vlastným pohybom ruky pri fénovaní. Po chvíli som ale na princíp prišla a náhle to šlo ako po masle. Bolo skvelé mať jednu ruku voľnú a nemusieť zápasiť s kefou, fénom a ešte šnúrou. Výsledok? Do piatich minút boli vlasy hotové a vyzerali skvele. A rovnako ako v prípade kamarátky, aj u mňa zostali perfektné aj na druhý deň (ktorému predchádzal dosť bujarý večer a noc).

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora