Neděle, 2 dubna, 2023
aktuálně

Svadba v strede a bez hádzania kyticou. Poznáme trendy na budúci rok, prekvapí vás

spot_img

Plánovanie svadieb v uplynulom roku výrazne ovplyvnila pandémie. Často bolo nutné meniť termín obradu alebo redukovať počet hostí. To malo vplyv aj na to, ako sa vyvíjajú svadobné trendy. Ktoré zvyky sa pravdepodobne udržia a ktorých bude v nadchádzajúcom roku ubúdať?

Hádzanie kyticou alebo rozdávanie malých upomienkových predmetov svadobčanom sú podľa serveru Business Insider jednými zo zvykov, ktorých popularita by mala v budúcom roku ďalej klesať. Naopak elektronické svadobné oznámenia by mohla vydržať.

O praktické dary do domácnosti klesá záujem
Hmotných darov do domácnosti, ako sú napríklad sady tanierov a ďalšie vybavenie kuchyne, by malo na svadbách ďalej postupne ubúdať. Podľa Rachel Jo Silverovej, ktorá sa zaoberá plánovaním svadieb, to nie je len tým, že spolu páry pred svadbou už väčšinou žijú. „Pary investovali do svojich domovov počas pandémie. Nemajú preto záujem o vybavenie kuchyne, spálne alebo záhrady,“ hovorí.

Koniec hádzanie kyticou?
Na ústupe je podľa svadobného fotografa Thomasa Beamana aj hádzanie nevestinou kyticou, ktorú majú chytať nevydaté svadobčanky. „V uplynulom roku som plánoval a fotografoval 47 svadieb, a iba štyri páry si priali hod kyticou,“ povedal Business Insider. Snúbenci si podľa neho radšej vymýšľajú svoje vlastné originálne aktivity.

REKLAMA
Bez zbytočných drobností
Podľa Lindsey Nickelovej zo svadobnej agentúry Lovely Day Events začali snúbenci v uplynulom roku prehodnocovať, čo je počas dňa obradu skutočne dôležité. Pomaly vraj upúšťajú od zvyku venovať svadobčanom na pamiatku drobnosť, napríklad mydlá s menom novomanželov. Nickelová sa domnieva, že k tomu prispela pandémia a tiež to, že sú ľudia čím ďalej menej ochotní utrácať za suveníry, ktoré si niektorí hostia ani neodnesú.

Mini obrady budú skôr výnimkou
Kvôli protiepidemickým obmedzeniam niektoré páry zvolili namiesto neustáleho presúvania dátumu sobáša veľmi malé až miniatúrne svadobné obrady. Kim Forrestová zo svadobnej agentúry Wedding Wire sa však nedomnieva, že by sa tento trend do budúcnosti udržal. „V budúcom roku tento fenomén asi nezmizne, ale povedala by som, že bude skôr výnimkou ako pravidlom,“ myslí si.

Svadby pokojne aj v týždni
Niektoré páry termín svojej svadby kvôli stále trvajúcej pandémii presúvali do budúceho roka, a obľúbené piatkové a sobotné termíny tak môžu byť už obsadené. V roku 2022 by preto mohlo byť o niečo bežnejšie, že sa obrad bude konať v pracovný deň.

Elektronické oznámenia na vzostupe
Zásadný vzostup zaznamenala elektronické oznámenia, a podľa svadobných agentúr budú stále obľúbenejšie. „V roku 2022 budú naďalej populárne, páry chcú v poslednom čase sústrediť svoj rozpočet najmä na deň svadby a sú si čoraz viac vedomé aj odpadu, ktorý z papierových oznámení vznikne,“ hovorí Nickelová.

Netradičné prstienky namiesto klasiky
Čím ďalej obľúbenejšie sú namiesto tradičných snubných prsteňov najrôznejšie alternatívy, najmä ručne vyrábané prstene umeleckých šperkárov sú stále populárnejšie.

Udržateľnejšie svadby
Podľa Esther Lee zo svadobnej agentúry The Knot sa predovšetkým mladšie páry zaujímajú o možnosti, ako usporiadať čo najviac udržateľnú svadbu a napríklad redukovať množstvo vzniknutého odpadu. „Udržateľnosť bude v roku 2022 ešte častejšou témou snúbencov a ich plánovacích tímov,“ je presvedčená.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora