Neděle, 2 dubna, 2023
aktuálně

Prečo by ste mali nakupovať v sekáči? Dôvod vás možno prekvapí

spot_img

Syntetické a nerozložiteľné materiály sú vďaka kultúre vyhadzovania a rýchlej móde veľmi populárne. To vedie k uvoľneniu viac ako 50 miliónov ton plastových mikrotkanín každý rok do oceánu. Čo s tým?

Premýšľajte, kým si niečo kúpite
Rýchla móda nie je lacná. Niekto ju niekde platí, a s najväčšou pravdepodobnosťou je to žena alebo dieťa v bangladéšskej továrni alebo vo vietnamskej textilke. Platí svojím potom, úsilím a niekedy aj životom za nezodpovedajúcu mzdu, aby sme si to my mohli dovoliť za bagateľ.
Nákupom napríklad zo second handu sa teda budete aktívne podieľať na znižovaní dopytu po rýchlej móde a zachránite tým životy. Nákup z druhej ruky navyše znižuje uhlíkovú, odpadovú a vodnú stopu odevu až o 80 %, a preto je jedným z najpôsobivejších spôsobov, ako prispieť k udržateľnosti.
Nie je to len o zodpovednosti
Pri návšteve second handu nikdy neviete, aké úžasné a jedinečné kúsky môžete počas „lovu“ nájsť. Hoci spočiatku môže byť pre vaše zmysly obrovské množstvo oblečenia v second hande mätúce, s trochou cviku časom rozoznáte kúsky, z ktorých budete skákať radosťou.
Aj veci zo sekáča sú trendy
Pri nakupovaní z druhej ruky sa vždy oplatí tiež pamätať na to, že veľká väčšina nových trendov sú iba recyklované a modernizované verzie trendov, ktoré boli populárne v predchádzajúcich desaťročiach – zvonové nohavice, šatky, mama džínsy, korzety – to je len pár trendov, ktoré odštartovala generácia vašej mamy alebo babičky av poslednej dobe zaznamenávajú obrovský návrat. V dlhodobom horizonte obstaraním akéhokoľvek kúsku teda pravdepodobne neoľutujete.

Ide to aj z pohodlia domova
V online second hande Genesis zaobstaráte veľa značkových vecí za skvelé ceny. Obchod denne naskladňuje tisícky kusov oblečenia. Narazíte tu aj na oblečenie značiek ako sú Reserved, Marks & Spencer, Promod a mnoho ďalších. So špeciálnym promo kódom ZĽAVA50w teraz navyše nakúpite s 50% zľavou! Na čo ešte čakáte?

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora